Klub Literacki Metafora Ursus

W środę, 15.05.2024 r., w Ośrodku Kultury Arsus w Ursusie, odbyła się promocja almanachu „W blasku słońca”, zawierającego utwory napisane przez członków Klubu Literackiego „Metafora”, a wydanego przez Ośrodek Kultury ARSUS w Ursusie. Wstęp do tomiku, zawierający wiele interesujących, a może nawet intrygujących spostrzeżeń i przemyśleń napisała Agnieszka Herman (dziękuję Pani za podjęcie się tego zadania). Autorem projektu okładki (na pewno trudnej do przeoczenia) jest Piotr Szałkowski (jak zwykle fenomenalny). Joanna Godlewska oraz Anna Lach wykonały korektę tekstów (dzięki dziewczyny, jesteście wielkie). Jednak najważniejsza część zadania, czyli zapełnienie książki treścią, to praca 28 członków Klubu Literackiego Metafora, którzy jak podkreśliła Pani Agnieszka Herman otworzyli przed czytelnikami 28 odrębnych światów (jak się okazało, wyszło całkiem nieźle). Almanach zredagowali Anna Rykowska i Bogusław Łopuszyński (to była najbardziej żmudna część zadania). Książkę wydrukowała drukarnia ACAD (współpraca okazała się czystą przyjemnością).

W dniu promocji aura stanęła na wysokości zadania i dostosowała się do tytułu. Uroczystość odbywała się w jasnym blasku słońca, chociaż było już popołudnie.

Spotkanie prowadziła Anna Rykowska. Po krótkim wstępie dyrektora Ośrodka Kultury „Arsus”, Pana Bogusława Łopuszyńskiego, zebranym autorom i gościom kilka wniosków przekazała Agnieszka Herman, po czym absolutną niespodziankę sprawiła obecnym, ale szczególnie Pani Agnieszce, Elżbieta Kurdej-Oklesińska.

Oto ta niespodzianka – wiersz napisany z uwzględnieniem tytułów książek Agnieszki Herman.

„Polskiej poetce, autorce pięciu tomików poetyckich, autorce okładek do książek. Laureatce Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego (2020). Członkini Polskiego Stowarzyszenia Haiku, nominowanej do Nagrody Poetyckiej im. Ewy Tomaszewskiej za najlepsze haiku (2021).

Wybuchło słońce
i zapisało światłem
jesień.
Najtrudniej iść
środkiem dnia.
Punkt przecięcia
naszych dróg
stał się tłem
dla kolorów, które
niesie życie…”

07 maja 2024 r. Elżbieta Kurdej-Oklesińska

Każdy autor miał kilka chwil na zaprezentowanie wybranych z tomiku utworów. W przerwach między słowem mówionym, Antoni Grycuk zachwycał nas świetną grą na gitarze i oczarowywał śpiewem (to było niesamowite przeżycie – wielkie dzięki).

Jeszcze raz bardzo dziękuję autorom oraz wszystkim osobom w jakikolwiek sposób zaangażowanym w powstanie almanachu „W blasku słońca” za ich dobre chęci i rzetelną pracę.

Obecnym na spotkaniu dziękuję za wspaniałą atmosferę, wzajemną życzliwość i ciepłe przyjęcie prezentowanych utworów.

Panu Krzysztofowi Brych dziękuję za nagłośnienie spotkania i zagranie na pianinie piosenki „Sto lat”.

Panu Bogusławowi Łopuszyńskiemu olbrzymie podziękowanie za nieustające wsparcie dla działań
K. L. Metafora

Przewodnicząca K. L. Metafora
Anna Rykowska

Klub Pruszkowskich Wieści, Wieczór autorski "Tajemnice wiosny" 24.04.2024

Z cyklu "Moje Pasje" -13.04.2021

Autorski wieczór poetycki Marianny Godawy i Anny Rykowskiej - "Gdy Kwitną Bzy".

Link-Moje Pasje "Gdy kwitną Bzy"

Nagrody i Wyróżnienia

Koszyk jest pusty.