Ze smutkiem informuję, że w dniu 26.04.2024 r. zmarła wspaniała poetka, wieloletnia (od 1999 r.  do 2012 r.), aktywna członkini Klubu Literackiego Metafora w Ursusie, śp. Zofia Staśkiewicz.

Msza pogrzebowa odbędzie się w dniu 2.05.2024 r. w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej
w Ursusie o godz. 10.00, po czym nastąpi pochówek na cmentarzu na Solipsach w Ursusie, przy
ul. Ryżowej 15

                                                                                              Anna Rykowska

                                                                                               Przewodnicząca Klubu Literackiego

                                                                                              Metafora


Sprawozdanie ze spotkania, które miało miejsce 16 kwietnia.

Gośćmi spotkania autorskiego Klubu Literacki Metafora, które odbyło się 16.04.2024 r. w Ośrodku Kultury Arsus w Ursusie, byli: Grażyna Grobelska (SWL ATUT z Sochaczewa) i Kazimierz Kopystyński (członek SAP przyjechał do nas z Wałbrzycha) oraz Jan Twarowski (uczeń szkoły muzycznej drugiego stopnia) i Janusz Potempski (stały uczestnik naszych spotkań).

Grażyna Grobelska, poprzez prezentowane wiersze, ujawniła, że jej fascynacja Warszawą, losami miasta i jego mieszkańców jest nieprzemijająca, ale także nieprzemijające jest jej uznanie dla postaw i czynów, które wskazują na miłość do Ojczyzny.

Kazimierz Kopystyński swoje wiersze pogrupował tematycznie. I tak, było kilka wierszy o poezji, były wiersze pisane dla kobiet i o kobietach, potem wiersze poświęcone górom (wielkiej miłości poety), a na końcu fraszki.

Wiersze prezentowane przez poetów zostały z uwagą wysłuchane i dobrze przyjęte przez obecnych na sali sympatyków poezji.

Występ poetów przedzielał mini koncert gitarowy Jana Twarowskiego, podczas którego wysłuchaliśmy:

- Vals Venezolano skomponowany przez Antonio Lauro (1917 – 1986),

- Lagrima Preludio; Francisco Tarrega (1852 – 1909),

- Suite del Recuerdo 1. Evocation; Jose Louis Merlin (ur. 1952 r.),

- Joropo; Jose Louis Merlin.

Słuchanie muzyki gitarowej kompozytorów wywodzących się z kultury latynoamerykańskiej, to ciekawe doświadczenie.

Janusz Potempski, jak zawsze prezentował swoje kompozycje i swoje teksty. Tym razem na wesoło.

Spotkanie prowadziła Anna Rykowska

W konkursie jednego wiersza wystąpiło 13 poetów. Wiersze oceniało Jury w składzie: Grażyna Grobelska, Kazimierz Kopystyński i Krzysztof Padowski.

Wyróżnienia otrzymały:

Teresa Zagajewska (Sochaczewskie Wieczory Literackie Atut) za wiersz „Dzień przeminął”;

Danuta Kłos (Sochaczewskie Wieczory Literackie Atut) za wiersz „Marzenia w kieszeniach”.

III miejsce Jury przyznało:

Elżbiecie Sztypok (Sochaczewskie Wieczory Literackie Atut) za wiersz bez tytułu;

II miejsce uzyskała:

Mira Umiastowska (Klub Literacki Metafora) za wiersz „Ludzkie gadanie”;

I miejscem Jury wyróżniło:

Krystiana Prądzyńskiego (Klub Literacki Metafora) za wiersz „ Spojrzenie na Tybet”

Było ciekawie, było miło i za to dziękuję gościom prezentującym swoje utwory i gościom wsłuchanym w ich przekaz.

Zdjęcia wykonała Krystyna Rejniak.

Anna Rykowska

Przewodnicząca Klubu Literackiego Metafora.                                                                                             Zaproszenie

Zapraszam na warsztaty literackie w Klubie Literackim „Metafora” w dniu 08.04.2024 r. o godzinie 16.00. Spotkanie odbędzie się w sali Kameralnej Ośrodka Kultury Arsus (wejście do kina, potem na pierwsze piętro), Warszawa-Ursus, ul. Traktorzystów 14. Spotkanie prowadzi Anna Rykowska, warsztaty (Monodram Stanisławy Ossowskiej – „Wznoszę oczy ku niebu”) – Stanisława Ossowska.

Temat specjalny spotkania: ognik

Wstęp wolny

Przewodnicząca K. L. Metafora

Anna Rykowska


Wszystkim członkom Klubu Literackiego Metafora oraz wszystkim przyjaciołom, sympatykom i znajomym klubu życzę radosnych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych. To czas niosący Dobrą Nowinę, zatem niech dobro zagości wśród nas.

Anna RykowskaZaproszenie

Zapraszam na warsztaty literackie w Klubie Literackim „Metafora” w dniu 04.03.2024 r. o godzinie 16.00. Spotkanie odbędzie się w sali Klubowej Ośrodka Kultury Arsus (wejście z tyłu bydynku, pierwsze piętro), Warszawa-Ursus, ul. Traktorzystów 14. Spotkanie prowadzi Anna Rykowska, warsztaty (temat: Witold Gombrowicz) – Elżbieta Kozłowska.
Tematy specjalne spotkania: zmierzch
Wstęp wolny
Przewodnicząca K. L. Metafora
Anna Rykowska

Zaproszenie

Zapraszam na warsztaty literackie w Klubie Literackim „Metafora” w dniu 05.02.2024 r. o godzinie 16.00. Spotkanie odbędzie się w sali Klubowej Ośrodka Kultury Arsus (wejście z tyłu bydynku, pierwsze piętro), Warszawa-Ursus, ul. Traktorzystów 14. Spotkanie prowadzi Anna Rykowska, warsztaty (temat: Poezja bengalska na rzecz języka bengalskiego) – Magdalena Lipińska.

Tematy specjalne spotkania: walentynki, koty, żaby

Wstęp wolny

Przewodnicząca K. L. Metafora

Anna RykowskaZaproszenie

Zapraszam na warsztaty literackie w Klubie Literackim „Metafora” w dniu 08.01.2024 r. o godzinie 16.00. Spotkanie odbędzie się w sali Klubowej Ośrodka Kultury Arsus (wejście z tyłu bydynku, pierwsze piętro), Warszawa-Ursus, ul. Traktorzystów 14. Spotkanie prowadzi Anna Rykowska, warsztaty (temat: - poezja Zbigniewa Herberta) – Mieczysław Kozłowski.

Temat specjalny spotkania: śnieg

Wstęp wolny

Przewodnicząca K. L. Metafora

Anna Rykowska


  

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku

życzę Członkom Klubu Literackiego Metafora, wszystkim naszym przyjaciołom i sympatykom, pracownikom i współpracownikom Ośrodka Kultury Arsus oraz wszystkim rodakom, by ten czas przyniósł nam i naszym bliskim spokój wewnętrzny i umiejętność doceniania każdej chwili naszego życia, a także umiejętność rozumienia, szanowania, cenienia i chronienia każdego innego człowieka. Życzę również, byśmy my doznawali takiego samego traktowania. Niech czas świąteczny pozwoli zagościć w naszych domach wyrozumiałości i szczęściu, byśmy mogli cieszyć się pokojem i nadzieją na dobrą przyszłość.

Przewodnicząca KL Metafora

Anna RykowskaGrudniowe warsztaty K.L. Metafora były odmienne niż wszystkie nasze spotkania, w których uczestniczyliśmy w 2023 r.

Tadeusz Boy- Żeleński był bohaterem warsztatów przygotowanych i wygłoszonych przez Urszulę Sławińską. Na zakończenie swojego opracowania nasza koleżanka odczytała tekst „Boylandia” napisany przez Bogdana Nowickiego (Tekst załączony poniżej sprawozdania). Planując taki temat nie wiedzieliśmy jeszcze, że Tadeusz Boy-Żeleński zostanie ogłoszony patronem roku 2024 w województwie mazowieckim.

Jednak główną atrakcją wieczoru, był Mikołaj (powiedział, że przybył z Finlandii), który życzliwie wysłuchał występu każdego uczestnika spotkania. Nikt nie dostał rózgi, dlatego można przypuszczać, że wszyscy byli grzeczni, a nasza twórczość przypadła mu do gustu. Śpiewane wspólnie kolędy i składane życzenia czyniły ten wieczór wyjątkowym, pełnym radości, ciepła, wzajemnego zrozumienia i sympatii.

Dziękuję wszystkim członkom klubu i zaproszonym gościom - przyjaciołom za stworzenie tak wspaniałej atmosfery.

Przewodnicząca Klubu Literackiego Metafora

Anna Rykowska

Bogdan Nowicki

„Boylandia”

Dla Boya życie bez literatury byłoby niemożliwe, nie tylko pozbawione racji, ale i trudu żeby je znosić. Dzień bez tekstu, dzień bez skrawka tekstu to dzień zmarnowany. Dlatego jego twórczość jest permanentna: pisał eseje, felietony, rozprawy, polemiki, przyczynki, wstępy, pamflety, ponieważ interesowały go różne sposoby narracji, literacki pluralizm od form osobistych, kontemplatywnych, aż po formy prawie reporterskie czy dziennikarskie – impulsywne, kontrowersyjne, zadziorne. Zawsze soczyste, nie pozostawiające czytelnika obojętnym.

Lubił ferować wyroki oraz opinie na miarę sytuacji, tak jakby poprzez swoje artykuły i wypowiedzi chciał odnaleźć właściwy moment na stworzenie świata – mierziła go czcza gadanina, stereotypy, kalki myślowe. Mierzili go koledzy po piórze, którzy zezowali ku kompromisowi. Toteż był osobny, samoistny, pryncypialny.

Jego sowa nie wyfruwała dopiero o zmierzchu, ale towarzyszyła mu przez całą dobę.

Jako wspaniały tłumacz literatury francuskiej, podarował nam „Myśli” Pascala, „Pustelnię parmeńską”, „Czerwone i czarne” Stendhala, „W poszukiwaniu straconego czasu” Prousta. Ponadto poświęcił tym tuzom literatury światowej wspaniałe studia – szkice, przybliżające nam treści, meandry oraz ponadczasowe zalety ich prac.

Boy był racjonalistą, wobec tego, co mistyczne zachowywał dystans, rezerwę, nakłuwał nadętą imaginację szpilką ironii, a jednak cenił wyobraźnię, instynkt, uczucie, Stendhala nazywając między innymi „człowiekiem miłości”, kimś kto poza prymitywnymi marionetkami, zaludniał swoje powieści postaciami kobiecymi, pełnymi poezji, oddychającymi prawdą.

Boy poszukiwał rzeczy za sprawą których „dusza bogaci się o jeden ton, oryginalny i mocny”, dlatego jego proza wciąż pozostaje aktualna, nowoczesna – zawdzięcza to nie tylko treści, ale również samemu językowi, który jest giętki, lotny, rozporządzający całą skalą od subtelnej ironii, aż do wymownego patosu, umiejący najpoważniejszy i najtrudniejszy przedmiot uprzystępnić każdej inteligencji.

----------------------------------------------------------

Podczas konkursu jednego wiersza, który odbył się w Klubie Literackim Metafora
w Ursusie w dniu 15.11.2023 r., Jury w składzie:

Barbara Felczak (Sochaczewskie wieczory literackie „Atut”) – Przewodnicząca,

Mira Umiastowska (K.L. Metafora),

Danuta Kłos (Sochaczewskie wieczory literackie „Atut”)

przyznało nagrody i wyróżnienia dla:

Marzeny Woźniak-Milewskiej – wyróżnienie,

Andrzeja Dębkowskiego – wyróżnienie,

Barbary Gradek – III miejsce,

Anny Lach – II miejsce,

Janusza Potempskiego – I miejsce

Bardzo dziękuję całemu Jury za ocenę i dokonanie wyboru wierszy, ale szczególnie dziękuję Barbarze Felczak za wyrażenie zgody na objęcie funkcji przewodniczącej Jury.

Przewodnicząca K.L. Metafora Anna Rykowska


Z cyklu "Moje Pasje" -04.05.2021

Autorski wieczór poezji Andrzeja Marka Dębkowskiego i Zbigniewa Kurzyńskiego

Zaproszenie

Zapraszam na warsztaty literackie w Klubie Literackim „Metafora” w dniu 04.12.2023 r. o godzinie 16.00. Spotkanie odbędzie się w sali Kameralnej Ośrodka Kultury Arsus (wejście do kina, pierwsze piętro), Warszawa-Ursus, ul. Traktorzystów 14. Spotkanie prowadzi Anna Rykowska, warsztaty (temat: - Tadeusz Żeleński-Boy) – Urszula Sławińska.

Temat specjalny spotkania: życzenie

Przewidziana wizyta Mikołaja.

Wstęp wolny

Przewodnicząca K. L. Metafora

Anna Rykowska


W dniu 15.11.2023 r. w Ośrodku Kultury Arsus w Ursusie mieliśmy przyjemność gościć dwie wspaniałe poetki – pisarki. Swoje wiersze, sympatycznym, ciepłym głosem prezentowała Danuta Kłos (Sochaczewskie Wieczory Literackie „Atut”), natomiast Mira Umiastowska (Klub Literacki Metafora) zaciekawiła (obecnych na spotkaniu) czytając fragmenty swojej najnowszej książki: Plastikowe Miasto, wydanej przez Ludową Spółdzielnię Wydawniczą. Prezentowana twórczość obu Pań została przyjęta bardzo emocjonalnie przez uczestników spotkania, ale nie mogło być inaczej. Romantyczne wiersze Pani Danuty Kłos przenosiły wszystkich do piękniejszego, lepszego świata. Dla równowagi ducha, Plastikowe Miasto  urzekło swoim niezwykłym podejściem do realnej strony życia.

Tę część spotkania uatrakcyjniła Pani Wiktoria Majewska grając na fagocie utwory skomponowane przez: Paolo Girolamo Besozzi – Sonata B dur na fagot cz. Adagio i Presto oraz Ludwiga Milde – Tarantella Op. 20. Występ Pani Wiktorii pozostawił wrażenie lekkości i czaru.

Po występie zaproszonych poetek odbył się konkurs jednego wiersza.

Jury przyznało pierwsze miejsce

– Januszowi Potempskiemu za wiersz – Gdzie byłaś;

– drugie miejsce Annie Lach – za wiersz Myśli;

– trzecie miejsce Barbarze Gradek – za wiersz W oparach iluzji.

Wyróżnienia otrzymali: Marzena Woźniak-Milewska – za wiersz Powroty, a Andrzej Marek Dębkowski – za wiersz Wyprane myśli.

W czasie obrad jury goście z przyjemnością wysłuchali mini koncertu Joanny i Janusza Potempskich.

Bardzo dziękuję wszystkim artystom za piękny wkład w spotkanie, a wspaniałym gościom za żywą, i życzliwą reakcję na przedstawione propozycje literacko-muzyczne.

Anna Rykowska

Przewodnicząca Klubu Literackiego Metafora.

 

 Zaproszenie

Zapraszam na warsztaty literackie w Klubie Literackim „Metafora” w dniu 06.11.2023 r. o godzinie 16.00. Spotkanie odbędzie się w sali klubowej Ośrodka Kultury Arsus (wejście z tyłu, pierwsze piętro).  Warsztaty prowadzi Anna Rykowska

Czytamy wiersze naszych zmarłych koleżanek i kolegów

Temat specjalny spotkania: rozstanie.

Przewodnicząca K. L. Metafora

Anna RykowskaW dniu 18.10.2023 r. w Ośrodku Kultury Arsus w Ursusie, Teatr Scena Przyfabryczna prowadzony przez Joannę Godlewską (Klub Literacki Metafora) przedstawił spektakl poetycko – muzyczny p.t. „MY POECI”, poświęcony poezji Krystyny Rejniak (Klub Literacki Metafora). Scenariusz i reżyseria – Joanna Godlewska. Muzyka – Rosław.

Godzina minęła nie wiadomo kiedy, w czarującej atmosferze poezji, pięknej interpretacji tekstów, ciekawym wykonaniu piosenek i w obecności sporej ilości przybyłych gości.

Autorom spektaklu i wykonawcom gratuluję i dziękuję za występ.

Gościom zaś, dziękuję za wspaniały odbiór przedstawienia i gorące brawa dla wykonawców.

Anna Rykowska

Przewodnicząca Klubu Literackiego Metafora.Zaproszenie

Zapraszam na warsztaty literackie w Klubie Literackim „Metafora” w dniu 02.10.2023 r. o godzinie 16.00. Spotkanie odbędzie się w sali klubowej Ośrodka Kultury Arsus (wejście z tyłu, pierwsze piętro).  Warsztaty prowadzi Anna Rykowska

Temat specjalny spotkania: listy, znaczki pocztowe, ptaki


Przewodnicząca K. L. Metafora

Anna Rykowska


W dniu 09.09.2023 r. Członkowie Klubu Literackiego Metafora i zaproszeni goście czytali fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej Nad Niemnem.

Spotkanie nasze firmowała cyfra 12.

Było to 12 narodowe czytanie, spotkaliśmy się o godz. 12, a w spotkaniu uczestniczyło 12 osób. Część osób przyniosła swoje własne egzemplarze powieści Nad Niemnem. Ciekawostką byłą książka pt. „WYBÓ PISM” Elizy Orzeszkowej wydana przez KSIĄŻKĘ i WIEDZĘ w sierpniu 1952 r.

To były czarujące chwile podczas których towarzyszyliśmy bohaterom opowieści w ich życiu, ich wspomnieniach, ich problemach, jednocześnie zachwycając się przyrodą mistrzowsko opisywaną przez autorkę dzieła.

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom spotkania za obecność i czas poświęcony na przygotowanie do czytania

Przewodnicząca K. L. Metafora

Anna Rykowska


W dniu 09.09.2023 r. Członkowie Klubu Literackiego Metafora i zaproszeni goście czytali fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej Nad Niemnem.

Spotkanie nasze firmowała cyfra 12.

Było to 12 narodowe czytanie, spotkaliśmy się o godz. 12, a w spotkaniu uczestniczyło 12 osób. Część osób przyniosła swoje własne egzemplarze powieści Nad Niemnem. Ciekawostką byłą książka pt. „WYBÓ PISM” Elizy Orzeszkowej wydana przez KSIĄŻKĘ i WIEDZĘ w sierpniu 1952 r.

To były czarujące chwile podczas których towarzyszyliśmy bohaterom opowieści w ich życiu, ich wspomnieniach, ich problemach, jednocześnie zachwycając się przyrodą mistrzowsko opisywaną przez autorkę dzieła.

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom spotkania za obecność i czas poświęcony na przygotowanie do czytania

Przewodnicząca K. L. Metafora

Anna Rykowska
Korekta Zaproszenia

Wszystkich chętnych do czytania (wraz z Członkami Klubu Literackiego Metafora) powieści Elizy Orzeszkowej Nad Niemnem informuję, że z przyczyn od nas niezależnych zmianie uległ termin tego wydarzenia. Czytanie odbędzie się w dniu 09.09.2023 r. o godz. 12 w Sali Kameralnej Ośrodka Kultury Arsus w Ursusie (wejście jak do kina, pierwsze piętro). Można przyjść i poczytać lub tylko posłuchać. Wstęp wolny.

Przewodnicząca Klubu Literackiego Metafora

Anna Rykowwska


Zaproszenie

Członkowie Klubu Literackiego „Metafora” zapraszają do wspólnego czytania powieści Elizy Orzeszkowej Nad Niemnem, które odbędzie się w Sali Kameralnej Ośrodka Kultury Arsus w Ursusie (wejście jak do Kina, pierwsze piętro) w dniu 02.09.2023 r. od godz. 11.

Przewodnicząca K. L. Metafora

Anna RykowskaZaproszenie

Zapraszam na warsztaty literackie w Klubie Literackim „Metafora” w dniu 04.09.2023 r. o godzinie 16.00. Spotkanie odbędzie się w sali klubowej Ośrodka Kultury Arsus (wejście z tyłu, pierwsze piętro).  Warsztaty poprowadzi Mira Umiastowska Temat warsztatów – Villanella

Temat specjalny spotkania: cztery pory roku: lato.

Przewodnicząca K. L. Metafora

Anna Rykowska


W dniu 21.06.2023 r. w sali kameralnej Ośrodka Kultury Arsus w Ursusie odbył się wieczór autorski Magdaleny Lipińskiej – połączony z promocją jej tomiku wierszy p.t. „Noce i wieczory” i Zbigniewa Kurzyńskiego. Obecni na spotkaniu goście z uznaniem przyjęli zarówno poezję Magdy Lipińskiej  (liryka osobista z odrobiną autoironii) jak i świetną satyrę Zbyszka Kurzyńskiego.

Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy mini koncertu muzyki Country w wykonaniu Pana Mirosława Borkowskiego, który grał na gitarze, ukulele, organkach oraz śpiewał.

Podczas spotkania odbył się konkurs jednego wiersza. Jury przyznało dwie równorzędne, trzecie nagrody dla Pani Teresy Pożarowszczyk za wiersz „Prawda” oraz Pana  Krzysztofa Padowskiego za wiersz bez tytułu.

Drugie miejsce otrzymała Pani Magdalena Jaworska za wiersz „Wiatr”.

Autorka wiersza „Staruszki”, Pani Marianna Godawa otrzymała pierwsze miejsce.

  

.

Anna Rykowska


W środę, 31.05.2023 r., w Ośrodku Kultury Arsus w Ursusie, odbyła się z udziałem Izabeli Zubko promocja almanachu „Rozsypał się świat”, zawierającego utwory napisane przez członków Klubu Literackiego „Metafora”.

Pani Izabela Zubko napisała bardzo interesujący wstęp do tomiku, Pan Piotr Szałkowski przygotował ciepłą, wpisującą się w konwencję metafory okładkę, Pani Joanna Godlewska zadbała by autorzy nie narazili się naszemu językowi ojczystemu, a autorzy dali to co w nich najlepsze – głębie swej duszy i piękno umysłu. Almanach zredagowali Anna Rykowska i Bogusław Łopuszyński, natomiast drukarnia ACAD złożyła to dzieło w całość. I oto jest – gotowe do wzięcia.

Pani Izabela Zubko podzieliła się swoimi przemyśleniami i refleksjami na temat almanachu, autorzy zaprezentowali wybrane z tomiku utwory, a spotkanie wzbogacili Joanna i Janusz Potempscy, prezentując autorskie piosenki Janusza Potempskiego.

Anna Rykowska


Gminna Biblioteka Publiczna w Rabie Wyżnej ogłasza konkurs poetycki „Magia Ogrodów”

Konkurs jest otwarty – dostępny dla wszystkich pełnoletnich twórców: zrzeszonych i niezrzeszonych w stowarzyszeniach twórczych. Utwory muszą być oryginalne, napisane przez uczestników konkursu, nigdzie wcześniej niepublikowane (w wydawnictwach zwartych, prasie i internecie) i nienagradzane wcześniej w innych konkursach. Tym razem nie narzucamy tematu, przewidziana jest nagroda specjalna za wiersz o szeroko pojętej tematyce ogrodowej. Nagroda specjalna nie wyklucza otrzymania jednocześnie jednej z nagród ogólnych.


W dniu 19.04.2023 r. w Sali kameralnej Ośrodka Kultury Arsus w Ursusie odbył się wieczór autorski Marzeny Kurkowskiej i Romana Jana Wysokińskiego (Klub Literacki Metafora). Autorzy prezentowali bardzo odmienne pod względem formy i treści utwory, które publiczność przyjęła z uznaniem i sympatią.

Niezawodni, jak zawsze, Joanna i Janusz Potempscy wprawili słuchaczy w pogodny nastrój swoim koncertem.    

.

Anna Rykowska


W dniu 15.03.2023 r. w Sali kameralnej Ośrodka Kultury Arsus w Ursusie odbył się wieczór autorski Krystyny Rejniak (Klub Literacki Metafora) i Zbigniewa Smusa (Stowarzyszenia Sochaczewskie Wieczory Literackie „Atut”). Zbigniew Smus zaprezentował także kilka swoich prac graficznych. Mini koncert w wykonaniu Joanny i Janusza Potempskich pozwalał zmieniać klimat spotkania. Po występie zaproszonych gości odbył się Konkurs Jednego Wiersza.

Miejsce I otrzymała Barbara Felczak.za wiersz „Znaki”

Miejsce II otrzymał Jacek Hołody za wiersz „Portrety”

Przyznano 2 równorzędne miejsca III dla Janusza Budnika za wiersz „Złudzenie” i Krzysztofa Padowskiego za wiersz bez tytułu {Tej nocy)

Wyróżnienie za wiersz „Na powitanie” otrzymała Jolanta Bogusławska.

Anna Rykowska

Konkurs Jednego WierszaSerdecznie zapraszam na nasze spotkanie z poezją Wiosna, ach to ty w dniu 19 marca(niedziela) o godzinie 13.00.
w programie między innymi Konkurs Jednego Wiersza - temat Walentynki, wiosna  Dzień kobiet , niekoniecznie poważnie.
W załaczniku plakat.
Pozdrawiam Grażyna Grobelska Atut
-----------------------------------------------

Z cyklu "Moje Pasje" -04.05.2021

Autorski wieczór poezji Andrzeja Marka Dębkowskiego i Zbigniewa Kurzyńskiego

Link-Moje Pasje

Z cyklu "Moje Pasje" -13.04.2021

Autorski wieczór poetycki Marianny Godawy i Anny Rykowskiej - "Gdy Kwitną Bzy".

Link-Moje Pasje "Gdy kwitną Bzy"Koszyk

Koszyk jest pusty.

google-site-verification: google4aebcb7c9a4e06c8.html